Kalendarium - maj 2024
Patriotyczny Konkurs Recytatorski
27 lutego odbył się wojewódzki etap Patriotycznego Konkursu Recytatorskiego.
Wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce.
Udział w nim wzięło sześcioro uczniów z naszej szkoły:
Zuzanna Bień
Barbara Stradomska i Szymon Małek z klasy 2,
Piotr Rudnicki z klasy 6
Kalina Kowalczuk z klasy 7b
oraz Lena Grygiel z klasy 8.
Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.
Nasi uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a ich niezwykle poruszające wystąpienia zrobiły ogromne wrażenie na komisji.
Każdy z naszych uczestników był dojrzały i świadomy tekstu, który recytuje.
Z pewnych źródeł wiemy, że podjęcie decyzji o laureatach i wyróżnionych było bardzo trudne.
Talent naszych uczniów został doceniony.
Spośród ok. 100 uczestników konkursu dwoje naszych uczniów zostało laureatami: Kalina Kowalczuk i Piotr Rudnicki, kolejnych dwoje zostało wyróżnionych: Barbara Stradomska i Szymon Małek. Brawo!
Dziękujemy nauczycielom: pani Monice Kolańskiej i pani Anecie Iwańskiej, za przygotowanie uczniów i koordynację tego wydarzenia ze strony szkoły.
Dziękujemy rodzicom za wsparcie, przygotowanie dzieci oraz opiekę w trakcie konkursu. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za towarzyszenie i wsparcie uczniów podczas rozdania dyplomów i nagród.
Wszystkim serdecznie gratulujemy talentu.
Kochani uczniowie, jesteśmy z Was dumni!!!
Mam Talent 2024
Konkurs "Zaszalej z Moniuszką. Moniuszko w toku"
Nasze uczennice z klasy 7b: Marysia Czarnecka i Kalina Kowalczuk „Zaszalały z Moniuszką”
W konkursie otrzymały wyróżnienie, a wraz z nim wspaniałe nagrody.
GRATULACJE!!
Konkurs "Warszawa w piosence"
Wspaniała wiadomość!
Nasze chóry szkolne zostały docenione podczas konkursu „Warszawa w piosence”.
Chór młodszy nagrodzono 2 miejscem w kategorii klas 1-3
Chór starszy wyróżniono 1 miejscem w kategorii klas 7-8
Serdecznie gratulujemy!!!
3
Spotkanie z gościem
W środę 18.04.2024r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z p. Krzysztofem Plażukiem, który jest podpułkownikiem rezerwy Wojska Polskiego.
Celem spotkania było świadectwo o tym, jak wiara zmienia i ubogaca nasze życie. Z racji doświadczeń zawodowych, spotkanie stało się także formą przestrogi dla tych wszystkich, którzy mają problem
z nadużywaniem telefonów, smartfonów....Serdecznie dziękuję p. Augustowi Żywczykowi za inspirację dla tego spotkania.
Dyrekcja
Otwarty pierwszy turniej szachowy
W dniu 20.04.2024r. w naszej szkole odbył się duży turniej szachowy, który zgromadził około 60 uczestników z naszej szkoły i innych szkół warszawskich. Serdecznie dziękuję zawodnikom oraz organizatorom tego wydarzenia. Wierzę, że zawody te wpiszą się na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Dyrekcja
Kalendarium - kwiecień 2024
Życzenia Wielkanocne
Kiermasz Wielkanocny 2024
W Niedzielę Palmową 24 marca odbył się nasz kolejny Wspólnotowy Kiermasz zakończony sukcesem finansowym i dający dużo radości zarówno szykującym, sprzedającym jak i kupującym.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za włączenie się we wspólne dzieło!
9
Spotkanie autorskie z Piotrem Kordyaszem
W dniu 15.03.20224r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Kordyaszam, autorem dwóch książek o jednych z największych Polakach w dziejach. Pierwszym z nich jest Św. papież Jan Paweł II, drugim błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński.
Pierwsze spotkanie było poświęcone Prymasowi Tysiąclecia. Przekaz pana Kordyasza o Prymasie Polski, wielkim Polaku i bohaterze historii Polski powojennej był niezwykle przejmujący, wzruszający, a zarazem także pokazujący różne oblicza wielkiego kardynała, kapłana, człowieka. Przy tej okazji, każdy mógł zakupić książkę pt. Stefek, z dedykacją autora.
Serdecznie dziękuję p. Annie Malczewskiej, która z ramienia Rady Rodziców organizowała to spotkanie.
Dyrektor
1
Festiwal Nauki i Sztuki 2024
14 marca po raz kolejny odbył się Szkolny Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas pokazów i eksperymentów
z różnych dziedzin nauki, uczniowie mogli dowiedzieć się jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Szczególne brawa należą się najmłodszym uczestnikom, dla których wystąpienie przed publicznością było wielkim przeżyciem.W tym roku podczas części artystycznej, tradycyjnie pod kierunkiem p. Justyny Kubicz uczniowie wszystkich klas poznali artystę Andyego Worhola i jego twórczość. Artysta ten chciał, aby sztuka była dostępna dla wszystkich, dlatego też w swoich pracach wykorzystywał przedmioty kultury masowej jak butelki coli, proszek do prania, puszki z zupą czy twarze znanych osób. Podczas części warsztatowej dzieci tworzyły kolorowe opakowania wymyślonej przez siebie zupy firmy Campbell. Powstałe prace można zobaczyć w klasach i na szkolnym korytarzu.
W tym roku po raz pierwszy odbyła się też wystawa prac własnych uczniów. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie się rozrastał i inspirował odbiorców.Bardzo dziękujemy pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniach, uczniom 8 klasy, którzy pełnili rolę prowadzących: Natalii Malczewskiej, Mateuszowi Ciachowi i Franciszkowi Jaworskiemu, wszystkim zespołom prezentującym przygotowane doświadczenia chemiczne i modele.
Justyna Kubicz
Tomasz Szynkielewski70
Warsztaty "Z prądem nie ma żartów!"
Podczas zajęć uczniowie klas 1-3 mieli okazję zbudować prosty obwód elektryczny i sprawili, że zapaliła się żarówka. Sprawdzali, które materiały przewodzą prąd, a które nie. Badali ile światła daje… jabłko.
Bardzo dziękujemy Fundacji RoRo za dzisiejsze naukowe spotkanie.
15
Festiwal Nauki i Sztuki 2024
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się
w czwartek 14 marca.
Interesujesz się nauką? Lubisz eksperymentować i stawiać pytania: co się stanie gdy; jak to działa; dlaczego tak się dzieje? Chcesz się podzielić ciekawym odkryciem? Może zbudowałeś pojazd albo inne interesujące urządzenie….
Jeśli chcesz zaprezentować, swoje doświadczenie, model, plakat, itp. zarezerwuj sobie stoisko na Festiwalu Nauki i Sztuki. Zapraszamy pojedyncze osoby, pary, drużyny jeżeli chcecie współpracować
w grupie.
Tradycyjnie część artystyczną z zadaniami dla Was przygotuje p. Justyna Kubicz.
Kalendarium - marzec 2024
Konkurs „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”
SUKCES NASZYCH CHÓRÓW!
W konkursie „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” organizowanym przez MDK MOKOTÓW, nasze szkolne chóry wyśpiewały:
Conquest Of Music Junior - 1 miejsce
Conquest Of Music - 1 miejsce
Zdobycie 1 miejsca jest znaczącym osiągnięciem, które świadczy o wysokim poziomie umiejętności i zaangażowania. Jest to powód do dumy dla całego zespołu oraz motywacja do dalszej pracy i rozwoju.
Serdecznie gratulujemy!!
Od lat wykonujemy w szkole dużo utworów patriotycznych, ich śpiewanie ma wiele wartości, zarówno kulturowych, jak i społecznych.
Utwory patriotyczne są częścią dziedzictwa narodowego i kulturowego. Śpiewając je, uczestniczymy w przekazywaniu ważnych wartości i historii z pokolenia na pokolenie.
Utwory te często odnoszą się do ważnych wydarzeń historycznych i bohaterów narodowych, co może wzmacniać poczucie tożsamości i przynależności do wspólnoty.
Śpiewając pieśni patriotyczne, uczymy się o przeszłości kraju, co może przyczyniać się do lepszego zrozumienia obecnych realiów społeczno-politycznych.
Wspólne śpiewanie może jednoczyć ludzi, tworząc poczucie solidarności i wspólnoty.
Utwory patriotyczne pozwalają na wyrażenie miłości do ojczyzny, dumy narodowej, a także smutku i żalu z powodu trudnych momentów w historii.
Wolontariat matematyczny
W dniu 07.02.24 odbyły się pierwsze zajęcia wolontariatu matematycznego. Uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość wsparcia swoich koleżanek i kolegów w nauce matematyki. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć niesienia pomocy.
Bal karnawałowy 10 lutego 2024r.
Konkurs informatyczny „Bezpieczni w sieci – DBI 2024”
W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu przypadającym na 6 lutego 2024 ogłaszamy konkurs informatyczny: „Bezpieczni w sieci – DBI 2024”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.
Regulamin konkursu:
Zadanie uczestników polega na samodzielnym wykonaniu plakatu, prezentacji multimedialnej lub filmu na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
- plakat należy wykonać w formacie A3, technika wykonania dowolna: farby, kredki, grafika komputerowa itp.
- prezentację multimedialną można wykonać w programach: PowerPoint, Canva, Genially itp.
- film powinien trwać powyżej 1 min.
- termin wykonania prac 26.02.2024 r.
Prace należy oddawać do dnia 26.02.2024 r. pani Elżbiecie Szmigielskiej - wraz z pracą należy załączyć informacje: imię i nazwisko autora oraz klasę
O wynikach konkursu organizator poinformuje w dniu 29.02.2024 r.
Zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2024r. przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca 2024r.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html znajdują się szczegółowe informacje związane z obchodami DBI 2024, w tym m.in:
- webinary DBI dla nauczycieli
- lekcje online, do których szkoły mogą zgłaszać klasy
Lekcje są organizowane od 7 lutego aż do końca marca. - materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dostępne na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html
Na stronach wydarzenia można znaleźć informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach DBI: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html
(Źródło: www.gov.pl)W tym roku nasza szkoła również bierze udział w obchodach DBI i przypomina o bezpieczeństwie w sieci, promuje działania na rzecz bezpiecznego dostępu uczniów do zasobów internetowych oraz promuje pozytywne wykorzystywanie Internetu poprzez:
- zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl
- prowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I-VIII w ramach lekcji informatyki, lekcji z wychowawcami z wykorzystaniem scenariuszy organizatorów akcji i na podstawie dostępnych filmów.
- lekcje online
- konkurs o tematyce bezpieczeństwa w Internecie dla uczniów naszej szkoły