• Smutna wiadomość

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
            Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23.06.2023r. zmarła po długiej i ciężkiej chorobie nasza nieodżałowana nauczycielka Mariola Anna Makowska - Grądzka. Od 2018 roku pełniła w naszej szkole funkcję wychowawcy w obecnej klasie VII oraz funkcję pedagoga terapeuty i nauczyciela wspomagającego.

Jej odejście jest dla naszej wspólnoty wielką stratą. Odszedł dobry człowiek i wyjątkowy pedagog. Otoczmy modlitwą pogrążoną w żałobie rodzinę, módlmy się także o życie wieczne dla śp. Pani Marioli.

• 25-lecie KSP 109

To było wspaniałe, wzruszające i jednocześnie także radosne świętowanie. Wspólnie daliśmy wyraz szacunku dla naszej szkoły i dumy, że ją tworzymy. 6 czerwca 2023r. odbyły się główne obchody rocznicowe. To już XXV lat od pierwszego dzwonka w historii KSP 109 w Warszawie.

Niech przemówią zdjęcia i filmy. To one pokażą nam radość świętowania. Dziękujemy komitetowi organizacyjnemu obchodów, któremu przewodniczyła p. Anna Waligóra - Tarnowska, a w części piknikowej p. Agnieszka Karpińska wraz z p. Anną Malczewską i Natalią. Dziękujemy także p. Marcinowi Kubiczowi za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu zajęć w sali - wehikuł czasu. Praca każdego zaangażowanego nauczyciela, ucznia i rodzica składa się na to wspaniałe święto.

Niech nam żyje KSP, niech nam żyje 100 lat!

• Spotkanie autorskie z panią prof. Joanną Papuzińską

W dniu 17.05.2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z pisarką panią prof. Joanną Papuzińską. Pani Joanna jest znaną i cenioną autorką literatury dziecięcej, którą w szkole czytają nasi uczniowie. Spotkanie to było niezwykle serdeczne i pouczające, a sami uczniowie mogli także uzyskać dedykację autorską.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Barbary Papież, która była pomysłodawczynią i organizatorką spotkania oraz p. Annie Skórzewskiej, która to wydarzenie koordynowała.

• Kalendarium czerwiec 2023

W czerwcu czekają naszą szkołę następujące wydarzenia:

• 1 czerwca (czwartek) – szkolne obchody Dnia Dziecka
            • 1 - 2 czerwca (czwartek - piątek) – zielona szkoła klas II i III
            • 2 czerwca (piątek) - I Piątek Miesiąca - Msza św. dla wszystkich klas w kaplicy UKSW o godz.9.00
            • 6 czerwca (wtorek) –  obchody 25 lecia szkoły według przesłanego planu, Msza Św. i  koncert Chóru szkolnego w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju na ul. Dzierżoniowskiej  godz. 16.00
            • czerwiec – zebranie Rady Rodziców godz. 19.00- termin zostanie podany przez RR w najbliższym czasie
            • 8 czerwca (czwartek) – Boże Ciało –szkoła zamknięta
            • 9 czerwca (piątek) – dzień wolny –szkoła zamknięta
            • czerwiecspotkania indywidualne wychowawczyń kl. I,II, III z rodzicami i uczniami (według ustalonego grafiku)
            •  9 czerwca  (piątek) – wpisanie w Librusie proponowanych ocen Klasyfikacyjnych
            • 12 czerwca (poniedziałek) - egzamin pisemny na kartę rowerową godz.11.40
            • 14 czerwca (środa)- spotkanie dotyczące zagrożenia anoreksją- świadectwo rodziny szkolnej
              „ Jak walczyć z chorobą?” godz.17.30. Dla rodziców uczniów klas starszych.
            • 15 czerwca (czwartek)- spotkanie z ks. Zbigniewem Chwają- misjonarzem z RPA
              godz. 10-11 klasy I-IV
              godz. 11-12 klasy V-VIII
            • 15 czerwca (czwartek)- uroczysta kolacja dla ósmoklasistów
            • 16 czerwca (piątek) – wystawienie rocznych ocen klasyfikacyjnych
            • 19 czerwca (poniedziałek) – drugi termin egzaminu pisemnego na kartę rowerową godz.11.40
            • 19 czerwca (poniedziałek) – zatwierdzająca  Rada Pedagogiczna godz. 16.00
            • 20 czerwca (wtorek) –  zebranie stacjonarne z rodzicami w klasach IV-VIII
              godz. 17.30 – 18.30 – kl. V, VI b, VI a
              godz. 18.30 – 19.30 – kl. IV, VII, VIII
            •  21 czerwca  (środa) - egzamin praktyczny na kartę rowerową w Miasteczku Ruchu Drogowego
              (dla tych, którzy zdali  egzamin pisemny)
            • 23 czerwca (piątek) – godz. 9.00 Msza Św.  w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju na ul. Dzierżoniowskiej i  uroczystość zakończenia roku szkolnego; rozdanie świadectw w szkole
            • 25 czerwca – 1 lipca (niedziela-sobota)– szkolne rekolekcje w  Lichajówkach i Małym Cichym
          • Festiwal Nauki i Sztuki

Za nami wielki szkolny Festiwal.

18.05.2023r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Festiwalu Nauki i Sztuki. Przygotowane przez zespoły uczniowskie prezentacje i doświadczenia naukowe zostały zaprezentowane oddzielnie dla uczniów kl. I-III i IV-VIII. Każda prezentacja zrobiła wrażenie na publiczności. Ufamy, że wśród naszych młodych naukowców są przyszli wielcy wynalazcy i odkrywcy. Elementem artystycznym Festiwalu był projekt plastyczny realizowany w każdej klasie. Efekty pracy zostały następnie połączone w szkolną instalację artystyczną.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym nauczycielom na czele z p. Tomaszem Szynkielewskim, p. Jolantą Strzeszewską, p. Justyną Kubicz oraz każdemu prezentującemu uczniowi.