• UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

• O Klubie...

Uczniowski Klub Sportowy Katolickiej Szkoły Podstawowej Nr 109 to realizacja pasji i zamiłowania do aktywnego stylu życia, związana z przekazywaniem wiedzy i umiejętności najmłodszym.

Naszym głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez naukę i doskonalenie umiejętności pływackich, a co za tym idzie podniesienie poziomu rozwoju funkcjonalnego organizmu umożliwiającego osiągnięcia sukcesów sportowych w pływaniu. Jednak najważniejszym celem UKS KSP 109 jest wyrobienie zdrowych nawyków dotyczących aktywności fizycznej, z których uczniowie będą mogli czerpać korzyści przez całe życie. Wszystkie te założenia chcemy osiągnąć, dzięki nauce poprzez zabawę..

UKS KSP 109 tworzą nauczyciele, rodzice i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej Nr 109 im. Świętej Rodziny.

UKS KSP 109 utworzony i wpisany do ewidencji został w 15.06.2016 roku. Chociaż zajęcia z nauki pływania dla uczniów z naszej szkoły organizowane były już od 2 semestru w 2015 r. na samym początku na zajęcia uczęszczało niewiele ponad 10 osób. Od początku roku szkolnego 2016/2017 liczba uczniów, którzy uczą się pływać i trenują w naszym klubie przekroczyła już 100 osób, co pozwala śmiało twierdzić, że działania UKS KSP 109 idą w dobrym kierunku, a sport stanowi jeden z kluczowych elementów wychowania naszych uczniów.

W planach mamy wyjazdy na zawody pływackie na terenie Warszawy, województwa jak i kraju.

Prezes UKS KSP109,

Michał Zajda