• DZIELNICOWE ZAWODY PŁYWACKIE 4.03.2018

• 4 marca 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Dzielnicy Bielany w pływaniu. Po raz kolejny zawody pływackie na Bielanach stanęły na bardzo wysokim poziomie. Zainteresowanie również było ogromne, na starcie pojawiło się ponad 100 pływaków z Bielan. Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali o tytuł i reprezentowanie dzielnicy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Mimo, że w zawodach brały udział szkoły sportowe o profilach pływackich, Nasi szkolni pływacy pokazali jak mocny drzemie w nich potencjał i jak duży mają talent do tej dyscypliny sportu. Wszyscy pobili (i tak wyśrubowane) własne rekordy życiowe, w tle dało się słyszeć głośny doping, a na końcu wszyscy z szerokimi uśmiechami kończyli swoje starty. Co zaowocowało w następujące wyniki:

II miejsce w swoich kategoriach zajęły : Helena Kudlicka (25m stylem dowolnym) i Emilia Kudlicka (50m stylem dowolnym)

III miejsce zajął: Tymoteusz Lula (25m stylem grzbietowym)

IV miejsce zajęli: Ignacy Chodkowski (25m stylem dowolnym), Apolonia Chodkowska (25m stylem grzbietowym) , Antek Wiśniewski (50m stylem dowolnym). Tym zawodnikom zabrakło niespełna sekundy, by stanęli na podium.

V miejsce zajął: Piotr Rostworowski (50m stylem dowolnym)

VII miejsce zajęli: Wojtek Kwasowiec (25m stylem grzbietowym) i Janek Hałaczkiewicz (25m stylem dowolnym)

Wszystkim pływakom należą się ogromne gratulacje!

mgr Joanna Kulikiewicz – Kisiel

mgr Michał Zajda

• GRAND PRIX ŻOLIBORZA 10.02.2018 r.

• Z dumą informujemy, że 10 lutego 2018 r. trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w I turze Grand Prix Żoliborza, osiągając przy tym znakomite rezultaty.

W swoich kategoriach wiekowych na 50m stylem dowolnym Helena Kudlicka z kl. 4 z czasem 42:02 sek. zajęła I miejsce, Ignacy Chodkowski z kl.3 z czasem 47:25 sek. zajął III miejsce a Emilia Kudlicka z kl. 5a uzyskała najlepszy wynik 32:50 sek. startując poza konkurencją.

Dodatkowo znakomity wynik osiągnął absolwent naszej szkoły Maciej Kudlicki, który z czasem 29:67 sek. zdobył I miejsce na 50m stylem dowolnym. Kolejna tura zawodów z cyklu grand prix Żoliborza już 24 marca.

Serdeczne gratulacje!

• DZIELNICOWE ZAWODY PŁYWACKIE 10.04.2017 r.

• 10 kwietnia 2017 roku Nasi Uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Dzielnicy Bielany w pływaniu. Pływanie na Bielanach od lat jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Nie może dziwić fakt olbrzymiego zainteresowania wśród szkół, które wzbudziły te Mistrzostwa. Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali o tytuł i reprezentowanie Bielan w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tradycyjnie poziom tych zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzały wyniki uzyskiwane przez poszczególnych zawodników. Mimo bardzo silnej konkurencji Nasi Uczniowie uzyskali fantastycznie wyniki, pobili swoje rekordy, z pewnością zdobyli cenne doświadczenie, a co najważniejsze wszyscy z uśmiechem na twarzy podchodzili do swoich startów. Trzeba zaznaczyć, że konkurencje opierały się na podziale klasowym, a nie rocznikowym. Zatem większość Naszych Uczniów rywalizowała ze starszymi od siebie zawodnikami.

II miejsce w swoich kategoriach zajęły : Helena Kudlicka (25m stylem dowolnym) i Emilia Kudlicka (25m stylem dowolnym).

IV miejsce zajęli: Ignacy Chodkowski (25m stylem dowolnym), Zosia Barczyńska (25m stylem grzbietowym), Szymon Targoński (50m stylem dowolnym). Tym zawodnikom zabrakło niespełna sekundy, by stanęli na podium.

V miejsce zajęli : Antek Wiśniewski (25m stylem grzbietowym), Maks Bernacki (25m stylem dowolnym), Małgosia Kwasowiec (50m stylem grzbietowym), Julia Burakowska (50m stylem dowolnym).

Wspaniałe wyniki osiągnęli również Janek Hałaczkiewicz, Apolonia Chodkowska, Noemi Rupniewska, Helena Zajkowska, Antek Karpiński, Adam Wyszyński i Piotrek Rostworowski.

Poza konkurencjami indywidualnymi Uczniowie wzięli udział w rywalizacjach drużynowych. I tutaj zawodnicy osiągnęli historyczne wyniki. Sztafeta chłopców zajęła V miejsce, a sztafeta dziewcząt VI miejsce.

• FANTASTYCZNY DEBIUT UKS KSP109 11.12.2016 r.

• W niedzielę 11 grudnia 2016 szkolna drużyna pływacka miała okazję po raz pierwszy wystartować w zawodach pływackich jako UKS KSP109. Zawody odbywały się w świątecznej (Mikołajkowej) atmosferze, gdzie rywalizacja odchodziła na dalszy plan, a głównym założeniem imprezy była dobra zabawa. Nasza drużyna spisała się znakomicie, wszyscy z szerokimi uśmiechami podchodzili do swoich startów. W tle dało się usłyszeć mocny doping oczekujących zawodników, jak i kibicujących rodziców oraz Pana Dyrektora.

I miejsce w swoich kategoriach zajęli : Ignacy Chodkowski, Emilia Kudlicka, Szymon Targoński i Marcel Dynak.

Na II miejscu znaleźli się: Janek Hałaczkiewicz, Hela Kudlicka i Szymon Malik.

III miejsce w swoich kategoriach uzyskali: Wojtek Kwasowiec, Apolonia Chodkowska i Maks Bernacki.

Znakomite wyniki osiągnęli również: Andrzej Grabowski (V miejsce), Zosia Barczyńska (V miejsce), Helena Zajkowska (IV miejsce) i Antek Karpiński (IV miejsce).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich pływaków i gorące podziękowania dla ich rodziców.

• DZIELNICOWE ZAWODY PŁYWACKIE 22.04.2016 r.

• Ważnym sportowym wyzwaniem, które podjęli nasi szkolni sportowcy były Mistrzostwa Szkół Podstawowych dzielnicy Bielany w pływaniu. Impreza ta miała miejsce 22 kwietnia 2016 roku. Szkołę reprezentowała 16- tka pływaków w składzie: Apolonia Chodkowska, Emilia Kudlicka, Maks Bernacki, Mikołaj Jędraszko, Maja Rupniewska, Helena Zajkowska, Antek Karpiński, Szymon Targoński, Julia Burakowska, Marysia Kuczyńska, Maks Konopacki, Adam Wyszyński, Hania Wiśniewska, Asia Kaniewska, Ambroży Femiak, Maciej Kudlicki.

Podobnie jak w zeszłym roku obsada zawodów była bardzo mocna. Nasi pływacy zaprezentowali się wyśmienicie. Motywacja, jak i stres pomogły wszystkim pływakom pobić swoje rekordy życiowe. Całej drużynie należą się ogromne gratulacje zarówno za wyniki sportowe, jak i sposób kibicowania koleżankom i kolegom. Być może poprzez tak fantastyczny doping udało się osiągnąć wspaniałe rezultaty.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Emilka Kudlickauczennica klasy 3a, która zdobyła tytuł Mistrzyni Bielan, a w konkurencji na 25 m stylem wywalczyła złoty medal. Równie świetnie zaprezentował się Maciek Kudlicki, który w konkurencji na 50 m stylem dowolnym zdobył srebrny medal. Olbrzymie gratulacje należą się również Maksowi Bernackiemu i Szymonowi Targońskiemu, którym zabrakło ułamków setnych sekundy by stanęli na podium w swoich konkurencjach. Trzeba podkreślić, że chłopcy mieli bardzo mocną konkurencję, a mimo to uzyskali wspaniałe wyniki.

• I ZAWODY PŁYWACKIE KSP109 09.04.2015 r.

• Po świątecznym odpoczynku poprzedni tydzień minął nam w bardzo sportowym klimacie. Nasi pływacy mieli okazje do sprawdzenia swych umiejętności na tle innych szkół. W czwartek 9 kwietnia 2015 nasi uczniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Dzielnicy Bielany w pływaniu. Szkołę reprezentowała 15- tka pływaków w składzie: Karolina Kodura, Helena Zajkowska, Antek Karpiński, Szymon Targoński, Julia Burakowska, Maja Jędraszko, Szymon Malik, Adam Wyszyński, Hania Wiśniewska, Asia Kaniewska, Ambroży Femiak, Maciek Kudlicki, Zuzia Sikora, Janek Burakowski i Szymon Bednarski.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Konkurencja była bardzo mocna, co może potwierdzić fakt obecności reprezentacji szkół sportowych. Silna obsada tych zawodów nie przeszkodziła Naszym uczniom w realizacji założeń taktycznych, które postawiliśmy sobie przed udziałem w tych zawodach. Z racji, że nasza szkoła po raz pierwszy w swej historii uczestniczyła w tego typu imprezie naszym głównym celem była dobra zabawa. Uczniów dało się poznać i usłyszeć po bardzo dobrym, głośnym dopingu i szerokich uśmiechach, ale jak się okazało nie tylko po tym. Mimo debiutu na takiej imprezie nasi pływacy uzyskali bardzo dobre wyniki w konkurencjach indywidualnych. Wszyscy uczniowie zasłużyli na szczere i zasłużone gratulacje, dla większości z nich była to pierwsza okazja w życiu, by uczestniczyć w takich zawodach, a wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe w swoich konkurencjach.

Piątka naszych uczniów zasłużyła na szczególne wyróżnienie poprzez osiągnięcie wysokich miejsc w swoich kategoriach:

V miejsce zajął Szymon Targoński na 25 m stylem dowolnym,

VI miejsce na 50 m stylem dowolnym zajęła Hania Wiśniewska,

VI miejsce na 50 m stylem grzbietowym zajął Ambroży Femiak,

VI miejsce na 50 m stylem dowolnym zajął Janek Burakowski

I na koniec znakomity wynik uzyskał Maciek Kudlicki, który zajął II miejsce na 50 m stylem dowolnym. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości reprezentowania szkoły w tych mistrzostwach i już teraz obiecują, że za rok powalczą o jeszcze lepsze wyniki. Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne starty.