REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Użytkownikami biblioteki szkolnej są uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

* wypożyczając książki do domu

* na miejscu: w klasach i świetlicy

3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres trzech tygodni. W przypadkach uzasadnionych można prosić
        prolongatę.

4.Książki i czasopisma potrzebne na lekcje można wypożyczać tylko za zgodą nauczyciela bibliotekarza.

5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem (popisaniem, poplamieniem itp.) i zgubieniem.

6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zagubienie książki. W takich przypadkach zobowiązany jest do od kupienia tego samego tytułu lub innego wskazanego przez nauczyciela bibliotekarza.

7. Wypożyczone książki czytelnik powinien zwrócić do biblioteki najpóźniej tydzień przed końcem roku szkolnego.

8. Podręczniki szkolne wypożyczane są na rok szkolny rodzicom uczniów klas I, II i IV.

Rodzice potwierdzają wypożyczenie podpisem na liście, która jest u dyrektora szkoły.